WBC 2019 – Kramolín

V termínu od 12. do 17. srpna 2019 se v areálu kramolínské motokrosové dráhy AMK Nepomuk konalo letošní Biketrialové Mistrovství světa. V této lokalitě se běžně konají závody MS v motokrosu a sidecarkrosu a tudíž zázemí se stalo ideální volbou pro pořádání letošního WBC.

Jak se v poslední době stalo již zavedeným zvykem, konaly se na jednom místě dva závody. 13. a 17. 8. své závody absolvovala skupina A (kat. Elite, Senior a Junior) a 14. a 16.8. skupina B (kat. Minime, Benjamin, Poussin, Femine a Major).

Kontrolní úseky byly umístěny v okolním lese. Čistě přírodní sekce s velkými skalami s častou změnou směru „nahoru dolů“. Obtížnost sekcí byla dána nejen náročností jednotlivých překážek, ale i jejich délkou.

K náročnosti všech závodů přispělo i proměnlivé počasí s teplotami, které připomínaly spíše jiné roční odobí. To už ale k venkovnímu sportu patří.

Čeští reprezentanti potvrdili svou světovou extratřídu ziskem pěti titulů Mistra světa a celkově osmi medailí. Díky tomu získala Česká republika i Pohár národů.

Obrovský dík ovšem patří také rozhodčím, kteří to na svých sekcích neměli o nic lehčí než jezdci. A v neposlední řadě i těm, kteří se starali o bezvadný chod zázemí celého MS.