Rekapitulace loňské sezóny

Dříve než vypukne naplno nová sezóna bychom vám, alespoň ve zkratce, chtěli připomenout jak vypadala ta minulá.

V roce 2019 bylo v rámci Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru České motocyklové federace uspořádáno celkově 10 závodů. Závody se konaly v 9 lokalitách napříč celou ČR a celkem se jich zúčastnilo 160 závodníků z České republiky a více než 50 ze zahraničí.

První závod sezóny se uskutečnil v Brně – Kníničkách. Následovaly dva závody během jednoho víkendu v rakouském Retzu. Čtvrté kolo seriálu proběhlo ve Veselí nad Moravou. Jarní část sezóny byla ukončena v Březové u Sokolova. Po prázdninách věnovaných Mistrovství světa a letní přípravě se jel závod ve Zvánovicích. Následně se závodní seriál přesunul opět na Moravu do Blanska a poté Kyjova. Posledním podnikem sezóny byl závod na brněnském výstavišti v rámci veletrhu SportLife.

Tituly Mistrů České republiky získali:

V kategorii Elite: Martin Kakáč z SC Biketrial Czech.
V kategorii Junior: René Vymětal z SVČ a ÚAMK SK BT Znojmo.

Přeborníky ČR se stali:

V kategorii Senior: Tomáš Zedek z TJ Slavoj Litoměřice.
V kategorii Minime: Dominik Sabáček z SC Biketrial Veselí nad Moravou
V kategorii Benjamin: Vojtěch Hříbek.
V kategorii Poussin: Lukáš Andrle z SC Biketrial Kyjov.
V kategorii Femine: Eliška Hříbková z SC Biketrial Středočech.

Vítězi poháru České motocyklové federace se stali:

V kategorii Hobby modrá: David Budský
V kategorii Hobby zelená: Jan Vild z SC Praha 1
V kategorii Hobby bílá: Samuel Štourač z ÚAMK-AMK Biketrial Přerov
V kategorii Hobby růžová: David Kozel z SC Biketrial Veselí nad Moravou

Mistrovství světa se konalo v Kramolíně u Nepomuku v Motokrosovém areálu AMK Nepomuk od  12. do 17.srpna. Českou republiku reprezentovalo celkem 19 závodníků v 8 kategoriích.

Čeští reprezentanti získali v konkurenci 93 jezdců z 11 zemí celkem 8 medailí. 5 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou.

V nejprestižnější kategorii Elite: získal zlatou medaili a titul Mistra světa popáté v řadě Václav Kolář.
V kategorii Junior: vybojoval zlatou medaili a titul Mistra světa Tomáš Vepřek a na třetím místě se umístil Ondřej Krúpčik.
V kategorii Minime: získal zlatou medaili a titul Mistra světa René Vymětal.
V kategorii Benjamin: vybojoval zlatou medaili a titul Mistra světa Vojtěch Vepřek, druhý skončil Vojtěch Hříbek.
V kategorii Femine: se umístila na prvním místě a titul Mistryně světa získala Eliška Hříbková. Druhá pak skončila Iva Antlová.

Čeští reprezentanti dále získali 4 umístění do pátého a 5 do desátého místa. Díky těmto úspěchům získala česká reprezentace i Pohár národů.

Mistrovství Evropy se v roce 2019 konalo v italském Brumanu v provincii Bergamo.

Naši jezdci zde v konkurenci 58 jezdců z 8 zemí získali opět mnoho úspěchů. Celkem 9 medailí. Z toho 6 titulů Mistrů Evropy, 2 druhá a 1 třetí místo.

V kategorii Elite: získal zlatou medaili a titul Mistra Evropy Václav Kolář.
V kategorii Senior: získal zlatou medaili a titul Mistra Evropy Marek Hlávka.
V kategorii Junior: vybojoval zlatou medaili a titul Mistra Evropy Tomáš Vepřek a druhý se umístil Ondřej Krúpčik.
V kategorii Minime: získal zlatou medaili a titul Mistra Evropy René Vymětal a čtvrté místo získal Dominik Sabáček.
V kategorii Benjamin: vybojoval zlatou medaili a titul Mistra Evropy Vojtěch Vepřek a třetí místo Jiří Sehnal.
V kategorii Femine: se získala zlatou medaili a titul Mistryně Evropy Iva Antlová a na druhém místě skončila Alžběta Vaněčková.

Díky všem těmto úspěchům se mohla česká reprezentace radovat i ze zisku poháru národů.

Zároveň, v rámci soutěžního ročníku, probíhal nábor nových jezdců i na všech závodech Mistrovství a Přeboru České Republiky a Poháru České motocyklové federace v biketrialu.