Ondřejov – první závod biketrialové sezóny 2024

Již tento víkend odstartuje seriál MČR v biketrialu hned dvěma závody v sobotu 4.5 a v neděli 5.5. ve zbrusu novém trialparku v Ondřejově. Pokud ještě někdo zvažujete start propozice k závodu najdete ZDE. Neváhejte, pořadatelé připravili krásné někdy i náročné sekce. 

POZOR !!! Dle informací je uzavřena silnice Na Komorní Hrádek. Tedy sjezdem č.29 na D1 neprojedete. Využijte sjezdu č.21 nebo č.34.

Start na jednorázové licence je samozřejmě možný. Bylo by dobré si jednorázovou licenci připravit již doma, aby vše proběhlo před startem v klidu. Najdete ji na stránkách www.biketrial.cz v záložce dokumenty a nebo ZDE. Pokud ale víte, že bude startovat v sobotu i neděli je výhodnější přímo na místě zažádat a nebo opět doma připravit celoroční licenci ( na stránkách dokument pod názvem Licence jezdce pro rok 2024 ). Jednorázová licence stojí na závod 300,- , tedy za dva dny to je 600,-. Celoroční licence stojí 500,- .

Kategorie OPEN

Co je kategorie OPEN? Jsou to kategorie pro začínající jezdce, jezdce, kteří se k nám po létech vrací a nebo také pro jezdce, kteří si chtějí zajezdit jen tak. Jede se v tratích označených růžovou, bílou, zelenou a modrou šipkou. Kategorie jsou bez věkového rozlišení. Prostě přijdete na závodiště, podíváte se po sekcích a vyberete si před startem které barevné označení  vám podle náročnosti vyhovuje a celý závod pojedete v těchto barevných šipkách. Na dalším závodě to může být zase jinak. V těchto kategoriích se nejede o seriálové body, každý závod je samostatný. Proto je možné si každý závod vybrat barvu tratě a případně zkoušet i náročnější či méně náročnější.

Pokud ale chcete bojovat, závodit a rvát se o trofeje a tituly, přehlaste se do kategorií MČR a PČR. Tam jste zařazeni podle věku a proto to někdy i v začátcích dané kategorie skřípe a občas i bolí.

Nominační kritéria na MS a ME 2024

V kategoriích MČR a PČR jsou jezdci nominováni na základě výsledků dosžených v nominačních závodech. Nominační závody jsou čtyři ( Ondřejov 4.5., Ondřejov 5.5., Kyjov 18.5. a Tanvald 30.6.) a započítavají se výsledky tří nejlepších. Nominaci má jistou vítěz kategorie těchto závodů. Další jezdce nominuje komise BTR na základě dosažených výsledků.

V kategoriích OPEN mohou být nominováni jezdci ve věku 30 let a starší a to v kat. OPEN zelená a OPEN modrá. Tito jezdci musí absolovat v těchto kat. alespoň 3 závody. Jezdce nominuje výhradě komise BTR.

V letošním roce nejsou žádné finanční prostředky z dotačních titulů státu. Tedy všichni nominovaní reprezentanti se budou účastnit závodu MS 2024 na vlastní náklady.

Podporují nás