Zájemci o biketrial

Pojďte začít s biketrialem
Je to snadné 🙂

Co
je
biketrial?

Biketrial je individuálním sportem, a to poměrně mladým. Je to moderní adrenalinový sport provozovaný na speciálních a horských kolech, při němž jde především o bezchybné překonání nejrůznějších přírodních i umělých překážek. Je to ideální sport pro mladé a odvážné kluky a holky.

Není sportem nebezpečným. Pokud dojde k úrazu, tak jsou to většinou modřiny a odřeniny, nad kterými kdejaký kluk mávne rukou. Je to dáno tím, že trénink je postupný, od nejzákladnějších prvků k těm složitějším. Není možné přeskočit základy a pustit se do vrcholových prvků. To vlastní strach nikomu nedovolí.

Většina kluků a děvčat používá kolo jako dopravní prostředek. V dnešním silničním provozu je to velmi nebezpečná jízda. Kdo si kolo oblíbil a nechce riskovat zdraví, používá kolo k rekreační jízdě mimo vozovky. Ti soutěživí pak k soutěžím v různých sportech a disciplinách. Biketrial je samostatný sport, který se provozuje mimo vozovky, a to v lesích, na uzavřených plochách a nyní stále více v trialových parcích. Je to sport individuální a výsledek záleží jen a jen na jezdci samotném.

V tomto sportu jezdec od útlého mládí vyrůstá v kolektivu stejných nadšenců, kde se nedělají rozdíly mezi začátečníkem a ostříleným borcem. Rady dostává nejen od trenéra, ale i od kamarádů nebo mistrů světa. V této partě si však na „mistra světa“ nikdo nehraje, i když zde řada skutečných mistrů světa je a patří mezi uznávané veličiny našeho sportu.

Jak začít
s biketrialem?

Pokud Vás biketrial zaujal či přímo ohromil tak nás neváhejte kontaktovat co nejdříve.

Najděte si kontakt na klub, který je nejblíže Vašemu bydlišti.

Pokud by jste měli nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat komisi biketrialu, rádi vám poradíme, na koho se obrátit. Tento sport je vhodný jak pro kluky, tak i holky. Ideální věk je okolo šesti let, začít se ale dá v kterémkoliv věku.

Čím dříve začnete, tím dále to můžete dotáhnout a navíc obtížnost u vyšších věkových kategorií narůstá. Úplné začátky se dají zkoušet i na horském kole, lepší je ale samozřejmě speciální biketrialové kolo. Ve většině klubů je dostanete do začátku zapůjčené. K povinnému vybavení patří také přilba.

Jak
začít
s biketrialem?

Ozvi se nám
rádi uvítáme nové jezdce
i Pomocníky na závody

Podporují nás