České Budějovice – odložený začátek sezóny

1. biketrialovým závodem sezóny 2020 byl závod v Českých Budějovicích. Slovy klasika „v Českých Budějovicích by chtěl žít každý“ a dle počtu účastníků nejen žít, ale i závodit.

Vašek Kolář a Pac-man. foto: Benjamin Jícha

Nicméně popořadě…

Na stísněném prostoru budějovického trial parku v průběhu předcházejícího týdne vyrostlo 12 hezkých, umělých sekcí se zajímavým grafickým zpracováním různých prvků.

Ráno soutěžního dne nevěstilo nic dobrého. Ocelově šedá obloha nad celou ČR a stálý déšť, který se měnil maximálně někde v rozmezí od drobného deštíku až po slušný liják nedával moc nadějí na příjemný začátek letošní biketrialové sezóny. Nicméně fronta účastníků, která se tvořila před stanem formální přejímky dávala tušit, že biketrialisté rozhodně nejsou z cukru…

V 10:30 se konečně pustily do svých prvních soutěžních úseků jezdci závodící v kategoriích Mistrovství a Přeboru České republiky. V průběhu jejich prvního kola déšť spíš sílil a houstl, než aby přestával.

Největší intenzity dosáhl zhruba za hodinu, což bylo ve chvíli, kdy se na trať chystali vyrazit již také jezdci soutěžící v Poháru ČMF. Předávání bodovacích karet jezdcům na startu Hobby kategorií by tak probíhalo ve větším suchu možná i uprostřed rybníka.

S přibívajícím časem však i počasí začalo dostávat rozum a déšť konečně pozvolna ustával. V jistých chvílích dokonce vůbec nepršelo a tak měly překážky také čas oschnout. Díky všem těmto okolnostem se jednalo o opravdu všestranný závod.

Obrovským pozitivem však byla hojná účast jezdců, kteří sem i přes nepřízeň počasí dorazili. S tratěmi se zde, více či méně zdatně, pralo celkem 92 jezdců. Pořadatelům se tak asi nemohlo dostat většího uznání za odvedenou práci.

Výsledky celého závodu naleznete zde. Za zmínku však stojí výkon Vojtěcha Hříbka, který jako jediný ze startovního pole dokončil celý závod bez jediného trestného bodu.

Nakonec zbývá už jen poděkovat pořadatelům za dobře odvedenou práci při stavbě a organizci celého závodu a jezdcům za účast v něm.

A také vás všechny pozvat na další závody Mistrovství a Přeboru České republiky a Pohár České motocyklové federace v biketrialu, které se budou konat ve středočeských Černých Voděradech 29. a 30. srpna 2020.

 

Podporují nás