MS Reinosa – Velký úspěch české reprezentace – všechny kategorie vezou medaile

Se zpožděním se vracíme k druhému závodu Mistrovství světa. Omlouváme se všem, ale vytíženost a pracovní povinnosti to dříve nedovolily. Kontrolní úseky druhého závodu pořadatel rozmístil již v okolí města Reinosa a tak jezdci nemuseli již nikam cestovat. Částečně umělé a částečně přírodní sekce byly i v druhém závodě velmi náročné a tak to bylo jak na houpačce. Někteří jezdci zaznamenali mírné zhoršení a ti druzí zlepšení. A tak když Štěpánka v sobotním závodě zajela opět 1.místo nemohlo z toho být nic jiného než titul Mistra světa. Její sestra Eliška si o jenu příčku pohoršila ( 3.místo ) a tak brala i bronzovou medaili za celý seriál. Výborně zajel nováček v reprezentaci Veněk Valenta v kat.U14. Sobotní druhé místo mu pomohlo k celkové bronzové medaili. V kat.U16 jsme měli také jedno želízko. Radim Ženatý zajel výborná druhá místa v obou závodech a stal se tedy 1.vícemistrem světa. Jediný náš zástupce v kategoriích Hobby byl David Budský. Náš veterán zajel druhé a třetí místo a byla z toho celková bronzová medaile.

Vše dovršil nedělní závod dospělých. i když se Vašek Kolář a Marek Hlávka prali jako správní čeští lvi, tak si i přesto pohoršili o jednu příčku  ( Vašek 2.místo a Marek 3.místo ). Přesto to Vaškovi stačilo na to , aby obhájil celkové 1.místo a bral titul Mistra světa. Blahopřejeme k dosažení dvacátého titulu Mistra světa. Marek z druhého a třetího místa vytěžil titul 1.vícemista světa. Renda Vymětal pak zopakoval svoje umístění jako přes kopírák a za dvě druhá místa získal také titul 1.vícemistar světa.

Naše osmičlenná reprezentační výprava získal neuvěřitelných 16 medailí a osm titulů za celkové umístění. Nelze k tomu dodat nic jiného než super, vynikající a velké gratulace. Moc blahopřejeme k dosaženým výsledkům. Velké poděkování patří ale také rodičům, kteří doprovázeli jezdce a dělali jim tak potřebný support.

Ještě jednou velké díky moc všem za vzornou a úspěšnou reprezentaci českého biketrialu.

Komise BTR

Přehled celkového umístění našich jezdců na MS Reinosa 2022

Václav Kolář – Mistr světa   ( kat. Class 1 )

Štěpánka Mudrychová – Mistr světa  ( kat. Class F )

Marek Hlávka – 1.vícemistr světa  ( kat. Class 2 )

René Vymětal – 1.vícemistr světa  ( kat. Class 3 )

Radim Ženatý – 1.vícemistr světa  ( kat. U 16 )

Eliška Mudrychová – 2.vícemistr světa  ( kat. Class F )

Veněk Valenta – 2.vícemistr světa  ( kat. U 14 )

David Budský – 3.místo  ( kat. Hobby 2 )

Kompletní výsledky MS 2022 zde

Celkové pořadí jednotlivých kategorií zde

Podporují nás